Koncepcia vnímavej pedagogiky

Majky Červienkovej

O mne

Majka je vedúca metodického združenia v našich SMŠ, lektorka kontinuálneho vzdelávania pedagogických zamestnancov, pedagogička, certifikovaná lektorka Montessori pedagogiky.

Dôležitú súčasť jej práce tvorí kontakt s deťmi, komunikácia s rodičmi, osobnostný a kariérny rast učiteľov. Svoje každodenné skúsenosti, situácie a zážitky z praxe pretvorila do Pedagogickej koncepcie VNÍMAVEJ PEDAGOGIKY.„Osobnosť dieťaťa sa formuje do šiestich rokov. Čo do dieťaťa zasadíme, to vyrastie. Keď je to láska a láskyplné hranice, podpora, aktívna pozornosť, úcta a rešpekt, dieťa je spokojné, šťastné, prežíva radosť zo svojich úspechov, dokáže si určovať svoje ciele, je odvážne, dokáže komunikovať o svojich potrebách a vyjadriť svoj názor s ohľadom na ostatných.“Po dlhoročnom štúdiu predškolskej pedagogiky a absolvovaní rôznych alternatívnych kurzov na Slovensku i v zahraničí som si uvedomila, že práca s deťmi, znamená práca na sebe samom. Dôležitú súčasť mojej práce tvorí komunikácia s rodičmi a osobnostný i kariérny rast našich pedagógov. Táto práca ma napĺňa radosťou, pokorou, chuťou pracovať na sebe i nádejou v lepší a krajší svet, ktorému môžeme prispieť aj správnou výchovou našich detí.

Hĺbkovému štúdiu pedagogiky ako vedy, ale aj jej praktickej stránke sa venujem 10 rokov. Vždy ma fascinovali prvky koncepcií pedagogiky orientovaných na dieťa, jeho potreby a svet okolo neho. Nikdy som nebola zástancom autoritatívneho prístupu k deťom alebo výchovy strachom. Ja sama som zažila radostné detstvo a s istotou viem povedať, že čerpám z toho do dnes. V posledných rokoch sa v praxi stretávam s čoraz väčším počtom rodičov, ich každodennými výzvami pri výchove ich ratolestí a často i so situáciami, s ktorými si nevedia dať rady. A tak teda svoj obzor rozširujem aj o vnímavú výchovu a rodičovstvo.

Už počas štúdia na univerzite som vedela, že nemôžem pracovať v klasickej škôlke. Túžila som priniesť ľuďom a teda najmä rodičom posolstvo, ako byť skutočne dobrým rodičom a vychovať šťastné dieťa. Patrím k tým, ktorí veria, že sme to práve my dospelí, ktorí môžeme v deťoch podporiť ich potenciál či záujem, a tak im dovoliť rozkvitnúť v rôznych oblastiach života. Je ideálne, ak má možnosť výberu, no zároveň sa učí zodpovednosti; ak s dieťaťom vieme komunikovať, uzavrieť dohodu, a ak mu venujeme aktívnu pozornosť.

CHCETE VEDIEŤ O VNíMAVEJ VÝCHOVE VIAC?

Z detstva si pamätáme niektorí menej, niektorí viac, ale všetci si spomíname, ako sa k nám správali naši rodičia, starí rodičia či učitelia. So správnymi poznatkami vytvoríme spomienky, za ktoré budeme celý život vďační my aj naše deti. Rodičovstvo a výchova sú jedným z najkrajších darov života, pokiaľ vieme ako na to. Ak tápeme, môže to byť náročné obdobie. Každý z nás chce byť dobrým rodičom či pedagógom. Preto je potrebné rozšíriť si svoje obzory a nové spôsoby výchovy. Ako predať svoje životné skúsenosti a hodnoty, akými sú rešpekt, úcta, láska či vďačnosť láskyplným spôsobomAutorka konceptu VNÍMAVEJ PEDAGOGIKY, certifikovaná lektorka Montessori pedagogiky a učiteľka v materskej škole Mgr. Mária Červienková, vám vďaka jedinečnému online kurzu odovzdá svoje dlhoročné skúsenosti so stovkami detí a rodičov. Odovzdá vám všetko podstatné, čo by ste mali pri výchove dieťaťa vedieť a ovládať.Starostlivo sme pracovali na tom, aby ste tieto poznatky mohli využiť z pohodlia svojho domova, postupne a tak, aby vás to čo najviac obohatilo. Informácie môžete získavať spolu s partnerom alebo partnerkou. Vzdelávať sa môžete v čase, kedy vám to vyhovuje, intenzitou akú vám váš čas a životné tempo umožní a k najdôležitejším informáciám sa môžete opakovane kedykoľvek vrátiť. Keď budete potrebovať pomoc, budeme tu pre vás v podpornej skupine

Ak sa chcete o kurze dovedieť viac navštívte www.mindful-life.eu.

Menu

O NÁS MATERSKÉ CENTRUM MATERSKÁ ŠKOLA KONTAKT OCHRANA OSOBNÝCH ÚDAJOV

Fakturačná adresa

Materské centrum Hviezdička


Ďumbierska 36


97401 Banská Bystrica


IČO: 37953826


DIČ: 2021869971


Kontaktná osoba

Marianna Šabová


Tel.: 0915 793 082


E-mail

sms.severna5@gmail.com
sms.tatranska10@gmail.com